חזרה בתשוקה – פוסט ראשון בסדרה

חזרה בתשוקה – פוסט ראשון בסדרה

שמתי לב שאחת הסוגיות הכאובות בתחום הזוגיות הוא משבר התשוקה. כמעט כל זוג חווה את זה: מה שהיה מרגש, מסעיר ומרתק בהתחלה, הופך לצפוי, משמים, שלא לומר- מציק ומעיק בהמשך.

בא לי לשתף אתכם בידע שנצבר אצלי בנושא הזה, ואולי, אינשאללה, תמצאו אותו מועיל, ובעזרת האלה נחזור כולנו בתשוקה שלמה, אמן.

קודם כל ולפני הכל אני רוצה לעודד אתכם. משבר תשוקה הוא מתנה עצומה. זה נכון שמבחינה מסוימת הדלת נטרקת בפרצופכם, אבל זה רק כדי שתשימו לב לחלונות חדשים שנפתחים בפניכם. אני מכירה לא מעט זוגות שהם מלאי הודיה על משבר התשוקה שהם צלחו, כי הוא בישר שחר חדש של אהבה, קרבה ועונג ביניהם.

אז מה גורם לנו לאבד תשוקה? בסדרת הפוסטים הזו אנסה להגדיר את החשודים העיקריים, להוציא אותם מן המחשכים אל האור, ואולי גם לתת כמה רעיונות איך להתמודד איתם.

נאשם מספר 1- התרגלות

"לבל יהי יומי עלי כתמול שלשום, לבל יהי עלי יומי הרגל" מתפללת לאה גולדברג, ובאמת יש משהו במפגש ראשוני שיש בו פליאה, דקות אבחנה, ורגישות חישה שהולכות ופוחתות ככל ש"החדש" מתיישן.

היכולת להתרגל היא מתנה מבורכת עבורנו כיצורים לומדים ומתפתחים.

ביום הראשון בבית הספר, ילד בכיתה א' יכול להיות מאוד מרוכז ומושקע בלמידת הדרך בין השירותים לכיתה. הוא ישים לב לכל פרט בדרך. אם לא תהיה לו היכולת להטמיע את המידע הזה, להתרגל אליו ולהפוך אותו למובן מאליו – הוא לא באמת יוכל להתפנות ללמוד קרוא וכתוב.

להתרגל, פירושו, לרכוש מיומנות בסיסית, כדי לאפשר לנו להתפנות למיומנות מורכבת יותר.

ואם ניזכר לרגע שהתודעה שלנו בוראת את המציאות בכל רגע- הרי שלהתרגל זה להעביר חלקים מהבריאה שלנו למוד "טייס אוטומטי", ולברוא שוב ושוב את אותו הדבר בדיוק, כי הפוקוס שלנו כבוראים נמצא כרגע בדבר החדש הבא.

אם נדמה שחיי האהבה שלנו חוזרים על עצמם כמו תקליט שבור, סימן ששמנו אותם על מצב בריאה אוטומטית, כנראה כדי להתפנות לבריאה חדשה שדורשת את מרב הקשב שלנו (הורות, למשל. תחום שיזכה לפוסט משלו, כמובן).

זאת אומרת שבבסיס התופעה שנתפסת כבעיה או הפרעה, יש למעשה מיומנות מאוד בריאה וחיונית שלנו! פשוט היא מופעלת במקום לא כל-כך מתאים, מקום בו אנחנו רוצים להישאר מופתעים, נרגשים ודרוכים.

הילד החמוד בכיתה א' כבר לא מבחין בכלל בדרך לשירותים. אבל… אם פתאום הוא יתבקש לכתוב חיבור על הנוף בחלונות בדרך לשירותים, והלך הרוח שהוא משרה עליו, הוא מיד ובקלות יצא ממצב "טייס אוטומטי" ויהיה שוב נוכח, ער וקשוב גם בדרך שהלך בה עשרות פעמים.

במילים אחרות – אפשר ברגע לבטל את האוטומט ולברוא דבר מה חדש! איך?

התחילו מלזהות איפה עברתם למצב אוטומט. ואז שאלו את עצמכם איזה דבר חדש תרצו לברוא. אפשר וכדאי לעשות על כך "קפיצה קוונטית" למי שמכיר.. יש עוד מגוון דרכים לחזור לנוכחות ערה.

על כך (גם) בפוסטים הבאים!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s